Ultranawilżający balsam do ciała

Innowacyjny, Ultranawilżający Balsam Kolagenowy do Ciała przywraca ekstremalny komfort suchej, a nawet bardzo suchej skórze. Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych odbudowuje natu­ralną barierę lipidową naskórka, intensywnie odżywia i zmiękcza skórę. SPRZEDAŻ PRODUKTU ZAMKNIĘTA.

Więcej szczegółów

Zadzwoń i zamów, Rabat (+48 698 001 023)
Kliknij i zobacz - Rabat 10% na start

157,00 zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Balsam
Ultranawilżający
do ciała
Kategoria:
Opakowanie:
Seria:

Kosmetyki Colway
250 ml
natural collagen
 

Doskonały i nowatorski produkt uzupełniający serię kosmetyczną Natural Collagen firmy Colway. Ultranawilżający Balsam Kolagenowy do Ciała - to połączenie naturalnych składników z najnowszymi osiągnięciami współczesnej biotechnologii. Dobrze znany wszystkim użytkownikom Kolagen Naturalny tym razem wspiera dobroczynne właściwo­ści m.in. NMF, masła Shea, skwalanu, oleju ze słodkich migdałów, kwasu hialuronowego i wielu innych skład­ skład­ników aktywnych wchodzących w skład Ultranawilżającego Balsamu Kolagenowego do Ciała. Suchość skóry jest coraz częstszym problemem der­matologicznym.

Możemy temu zapobiegać lub rozwiązać całkowicie nasze problemy ze skórą. Zregeneruj swoją skórę i poczuj jej długotrwałe na­wilżenie. Innowacyjny, Ultranawilżający Balsam Kola­genowy do Ciała przywraca ekstremalny komfort su­chej, a nawet bardzo suchej skórze. Dzięki zawartości naturalnych ekstraktów roślinnych odbudowuje natu­ralną barierę lipldową naskórka, intensywnie odżywia i zmiękcza skórę. Odżywcza, lekka formuła dogłębnie i długotrwale nawilża. A starannie dobrane składniki - nowości biotechnologiczne z najlepszych na świe­cie hurtowni komponentów - łagodzą podrażnienia, eliminują dyskomfort z powodu ściągania I łuszczenia się skóry oraz chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki poprawie elastycz­ności skóry zmniejszają się tendencje do jej przed­wczesnego starzenia. Skóra staje się wyraźnie gładsza, niewiarygodnie miękka, silnie odżywiona, zregenero­wana, otulona przyjemnym uczuciem komfortu.

Poniżej niektóre z efektów stosowania balsamu Colway:

  • długotrwałe nawilżenie i regeneracja.
  • intensywne odżywienie skóry.
  • widoczna poprawa elastyczności.
  • zniwelowane łuszczenie się naskórka i objawów suchości.
  • redukcja nadwrażliwości skóry wrażliwej


Sposób użycia:

Nanieś preparat na całe ciało uwzględniając szcze­gólnie suche partie. Masuj okrężnymi ruchami ku górze, aż do całkowitego wchłonięcia. Sugerujemy stosowanie 2 razy dziennie.

W formułę tego Balsamu włożono wiele pracy, jak również nie oszczędzano na jego składnikach. Obok komponentów znanych i sprawdzo­nych - znajdujemy w składzie tego Produktu najbardziej innowacyjne we współczesnej biotechnologii składniki kosmetyków od których oczekuje się skutecznego nawilżenia skóry. Testy dały wyniki nie spotykane na co dzień. Dlatego Balsam ten nazwany został Ultranawilżającym.


S
UBSTANCJE AKTYWNE

KOLAGEN – jest białkiem, które stanowi ok. 30% całkowitej masy białka ludzkiego i aż 70% białek skóry. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej sieć proteinową, która nadaje jej sprężystość i jędrność, decydując o kondycji całej tkanki łącznej skóry i w znacznej mierze o naszym wieku biologicznym. Ponadto kolagen posiada nadzwyczajną zdolność wiązania wody, przez co wpływa na prawidłowe nawilżenie skóry. Produkty rozpadu trzeciorzędowego kolagenu rybiego pobudzają aktywność fibroblastów, a więc i procesy kolagenogenezy. Regenerują, nawilżają i ujędrniają skórę.

NMF – (NaturalMoisturizing Factorj - to naturalny czynnik chroniący skórę przed odwodnieniem. Odgrywa on również kluczową rolę w zachowaniu właściwości fizycznych wierzchnich warstw skóry (warstwa rogowa). Aby skóra była gład­ka, niezbędne jest dobre nawilżenie tej warstwy. Grupa naturalnych substan­cji składających się na NMF wytwarzana jest podczas procesu rogowacenia (np. kwas piroglutaminowy), pocenia czy wydzielania sebum przez gruczo­ły łojowe (np.mocznik, sole i kwasy organiczne). Substancje te wiążą wodę w warstwie rogowej naskórka.

MOISTURIZING FACTOR – „królowej owoców” – to kompleks substancji rekonstruujących naturalny czynnik nawilżający NMF.

MASŁO SHEA – (Butyrospermum parkii) - znane również jako masło karite i stosowane w pielęgnacji skóry od wieków. Składniki owoców drzewa karite można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to tzw. frakcja hydrolizu-jąca (zmydlająca) odpowiedzialna za większość właściwości nawilżających. Druga kategoria to grupa związków niehydrolizujących, które posiadają wła­ściwości lecznicze. Regularne stosowanie masła karite zapewnia, oprócz do­skonałego nawilżenia skory, także leczenie już istniejących zaburzeń skórnych. To właśnie te nadzwyczajne właściwości zapewniły karite miano „drzewa ży­cia". Jest idealnie tolerowane przez skórę, ponieważ kombinacja kwasów tłusz­czowych (oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy) w nim zawartych przypomina naturalny skład kwasów warstwy rogowej naskórka. Niezwykle wysoka zawartość witaminA, E i F powoduje, że masło to dostarcza skórze podstawowych składników, jakie są jej potrzebne do zachowania gładkości, iedrności i zdrowego, promiennego kolorytu. Dzięki swojemu działaniu pielę gnacyjnemu w pełni zastąpiło markowe balsamy do ciała. Zawiera naturalne przeciwutleniaae, co opóźnia procesy starzenia. Nawilża, wygładza, odży­wia i regeneruje. Przywraca skórze jędrność i elastyczność Pomaga w walce z rozstępami i bliznami. Chroni przed niekorzystnymi działaniami bodźców zewnętrznych i pogody, w tym promieni słonecznych. Wykorzystuje się go nie tylko w przypadkach poważnych zaburzeń dermatologicznych, ale także przy reumatyzmie, bólach mięśniowych i stawów. Doskonale nadaje się do pielę­gnacji wrażliwej skóry niemowląt.

SKWALAN – (nasycona i stabilna forma chemiczna skwalenu) - zaliczany obecnie do bardzo ekskluzywnych komponentów kosmetycznych. Jest anty-oksydantem - chroni lipidowe struktury skóry przed utlenianiem i wolnymi rodnikami. Działa nawilżająco, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, lekko natłuszcza. Jest on polecany w produktach przeciwzmarszczkowych, dla cer dojrzałych, które utraciły naturalną zawartość skwalenu. Posiada również właściwości gojące drobne uszkodzenia skóry i stany zapalne. Hipoalergicz-ny. W kosmetyce stosuje się skwalan otrzymywany z najlepszej jakości oliwy z oliwek. To doskonały wprost nośnik składników biologicznie aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach, który - dzięki powinowactwu ze strukturami llpidowymi naskórka - umożliwia bardzo dobrą penetrację głębszych warstw skóry. Jest zaliczany do składników o niskim stopniu komedogenności (czyli nie zatyka porów).

OLEJ ZE SŁODKICH MIGDAŁÓW - to olej roślinny, tłoczony z nasion drzewa migdałowego, popularnie zwanych migdałami. Olej tłoczony z nasion zawiera głównie kwasy oleinowy (60-70%) i linolowy (20-30%), a ponadto witaminy (A,B., B., B(, D, E) i składniki mineralne. Posiada wysokie własności zmiękcza­jące (emollent) i odżywiające skórę. Wzmacnia barierę ochronną naskórka, po­prawiając pośrednio nawilżenie skóry. Jako wyjątkowo delikatny jest polecany do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków (pomaga w zwalczeniu clemie-niuchy, łagodzi popieluszkowe podrażnienia skory, zaczerwienienia). Działa łagodząco i jest szczególnie polecany do skóry suchej, wrażliwej, zniszczonej lub podrażnionej. Stosowany wspomagająco daje świetne efekty w pielęgnacji skóry przy egzemie i łuszczycy.

KWAS HIALURONOWY (Hialuronian sodu) - to mukopolisacharyd łączący z sobą włókna kolagenowe i elastynowe. Wypełniając przestrzenie między­komórkowe, kwas hialuronowy tworzy odpowiednie środowisko dla reakcji zachodzących w skórze oraz posiada niesamowite zdolności wiązania wody i stanowi wodny rezerwuar nawilżający skórę od wewnątrz. Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wyno­si jego masa i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Wykorzystywany jest również jako naturalny film, osłaniający warstwę rogową naskórka (przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii). Pełni również role nośni­ka tzn. substancji ułatwiającej wprowadzenie innych składników preparatu w głąb skóry.

XERADINI" „mądrość roślin źródłem długotrwałego nawilżenia skóry" - stan­daryzowany ekstrakt z kserofilnej szałwii. Na podstawie efektów zaobserwo­wanych podczas badan in-vlvo stwierdzono, że XERADIN™ jest substancją silnie aktywną o natychmiastowym 24-godzinnym działaniu nawilżającym; wyraźnie podnosząc poziom nawilżenia skóry, a nie obniżając jej funkcji barierowych.CARESOFT™ - oczyszczona frakcja z kłączy Curculigo orchioides, nazywanej Curculigo, Kale musli lub Czarne musale. To cały innowacyjny mechanizm sty­mulowania receptora NHE1, przywracający w sposób naturalny prawidłowy gradient pH od wnętrza skóry do jej warstw zewnętrznych, co przekłada się z kolei na odbudowę funkcji barierowych skóry. Jest idealny dla pielęgnacji skóry wrażliwej.

GLICERYNA - w naturalny sposób ostania skórę, przenikając do przestrzeni międzykomórkowych, gdzie wiąże ilość wody niezbędną do zachowania pra­widłowego nawilżenia skory. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia. Wygładza, po­prawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Działa­nie gliceryny jest długotrwałe.

D-PANTENOL - Witamina By czyli kwas pantotenowy jest natural­nym składnikiem występującym w skórze i włosach, niezbędnym do ich prawidłowego formowania się. tatwo wnika w głąb skóry, włosów i paznokci, zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, stymuluje podziały komórkowe, dzięki áe­mu działa gojąco i regenerująco, pomocny przy gojeniu ran i drobnych uszko­dzeń skóry oraz leczeniu blizn, działa łagodząco i przeciwzapalnie; pomocny przy podrażnieniach skóry, polecany przy oparzeniach posłonecznych oraz po goleniu i depilacji, łagodzi zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.

TRÓJGLICERYDY KWASU KAPRYLOWEGO I KAPRYNOWEGO - wzmacniają bariery lipidowe w głębi warstwy rogowej naskórka. Pełniąc funkcję „opatrun­ku" chroniącego skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych jej warstw, zmniejszają ryzyko penetracji szkodliwych czynników zewnętrz­nych w głąb skóry. Glikol kaprylowy służy naszym biotechnologom nadto od wielu lat do przełamywania membran bakteryjnych w procesie ekstrakcji kolagenu z rybich skór. Pozwolił on na stopniowe eliminowanie z kolejnych produktów konserwantów parabenowych.

ALANTOINA działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Jak widać - w formułę tego Balsamu włożono wiele pracy, jak również nie oszczędzano na jego składnikach. Obok komponentów znanych i sprawdzo­nych - znajdujemy w składzie tego Produktu najbardziej innowacyjne we współczesnej biotechnologii składniki kosmetyków od których oczekuje się skutecznego nawilżenia skóry. Testy dały wyniki nie spotykane na co dzień. Dlatego Balsam ten nazwany został Ultranawilżającym. Sposób użycia: Nanieś preparat na całe ciało uwzględniając szcze­gólnie suche partie. Masuj okrężnymi ruchami ku górze, aż do całkowitego wchłonięcia. Sugerujemy stosowanie 2 razy dziennie