ColMega

ColMega to najczystsza na rynku roślinna forma estrów kwasów tłuszczowych: Omega-3 (α-linolenowego), Omega-6 (linolowego), Omega-9 (oleinowego), wyróżniająca się znakomitą biodostępnością oraz wysoką bioretencją w organizmie człowieka.

Więcej szczegółów

Zadzwoń i zamów, Rabat (+48 698 001 023)
Kliknij i zobacz - Rabat 10% na start

99,00 zł brutto


ColMega

Kategoria:
Opakowanie:
Masa netto:

 

suplement diety
60 kapsułek
1 kapsułka 670 mg
 

ColMega – to pionierski suplement diety. Przełom w poszukiwaniach kwasów omega o idealnej czystości. Dokonany dzięki polskiemu odkryciu metody bezwodnej estryfikacji oleju lnianego. Unikalna kondensacja kwasu ALA w estrach pozwala wykorzystać zdolność syntezowania przez nasz organizm kwasu α-linolenowego (ALA) do dokładnie potrzebnej mu ilości wszystkich kwasów wielonienasyconych. Kończy to znany spór o idealne proporcje omega 3:6:9. Olej lniany jest znakomitym ich źródłem, ale dopiero estryfikacja pozbawia go dwóch istotnych wad: nietrwałości i toksyn, które bronią roślinę lnu w naturze. Dobrze przyswajalny i bardzo efektywny – ten kolejny już nutraceutyk COLWAY- wyznacza nowe trendy w suplementacji.

Kwasy tłuszczowe stanowią podstawowy materiał budulcowy naszych komórek, tkanek i narządów i są niezbędne do zachowania prawidłowych funkcji organizmu, który nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie, dlatego muszą być one dostarczane wraz z pożywieniem. Niedobór kwasu alfa-linolenowego powoduje zaburzenia koncentracji, trudności w nauce, problemy ze wzrokiem, nieprawidłową gospodarkę lipidową, skoki ciśnienia, skłonność do depresji i stanów zapalnych.

 

Podstawowe korzyści

 

  • W ColMedze olej lniany – bogate źródło kwasów omega 3:6:9, występuje w postaci estrów o wysokiej czystości farmakologicznej, które w procesie estryfikacji zostały całkowicie pozbawione dwóch istotnych dla zwykłego oleju lnianego wad: nietrwałości i toksyn, które w naturze bronią roślinę lnu przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Unikalna forma estrów oleju lnianego sprawia, że ColMega to suplement diety świetnie przyswajalny i bardzo efektywny. Estry nie utleniają się tak szybko, jak zwykły olej lniany, a co najważniejsze - utrzymują się w osoczu przez 24h, a nie przez 3h, jak w przypadku tranu, czy zwykłego oleju lnianego – co ma ogromne znaczenie w prewencji chorób naczyniowych
  • Najwyższa możliwa technologicznie kondensacja kwasu ALA zawarta w każdej kapsułce Colmegi pozwala wykorzystać zdolność syntezowania przez nasz organizm kwasu α-linolenowego (ALA) do dokładnie potrzebnej mu ilości wszystkich kwasów wielonienasyconych!

 

Składniki: Estry etylowe wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas alfa-linolenowy, kwas oleinowy, kwas linolowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol).

Zalecany sposób użycia:
4 kapsułki dziennie, po 2 rano i wieczorem.. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Przechowywanie:
w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu.

 


Czy wiesz że ?

Dieta bogata w kwas linolenowy wypływa na poprawę koncentracji, wzroku, odporności na stres czy wydolności naczyniowo-ruchowej. Na dzisiaj jednym z najlepszych źródeł tego kwasu jest olej lniany, a zwłaszcza jego estry, pozyskiwane przez polskich naukowców w opatentowanej technologii beztlenowej estryfikacji oleju lnianego. W ColMedze - w każdej kapsułce jest najwyższe możliwe stężenie ALA w stabilnej i w pełni bezpiecznej dla zdrowia formie bioestrów!

Na czym polega przewaga estrów nad olejem lnianym ? Estry oleju lnianego:

  • zawierają czysty kwas ALA, a jednocześnie pozwalają na wytworzenie kwasów EPA i DHA w bezpiecznej dla organizmu ilości,
  • zachowują doskonałe proporcje stosunku kwasów omega 3 do omega 6,
  • są lepiej wchłaniane przez układ pokarmowy niż inne suplementy, co potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Przyrodniczym,
  • łatwo się rozpuszczają,
  • nie zawierają konserwantów,
  • charakteryzują się zerową toksycznością potwierdzoną badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,
  • cały proces powstawania BIOESTRÓW kwasów omega 3, 6, 9 (ALA), od uprawy lnu poprzez ich produkcję, odbywa się w Polsce, a to gwarantuje najwyższą jakość dzięki kontroli na każdym etapie ich powstawania.