ColamiD

Unikalny w skali światowej naturalny kompleks aminkokwasowo-mineralno-witaminowy. NOWE OPAKOWANIE - ULEPSZONY SKŁAD.

Więcej szczegółów

Zadzwoń i zamów, Rabat (+48 698 001 023)
Kliknij i zobacz - Rabat 10% na start

169,00 zł brutto


COLAMID

Kategoria:
Opakowanie:
Masa netto:

suplement diety
60 kapsułek
1 kapsułka 759mg

Nowy Colamid łączy w sobie koncentrat z trzech ryb dorszowatych (dorsza, czarniaka i plamiaka) z czystych, północnoatlantyckich, otwartych wód norweskich oraz witaminę D (2000 j.m.) i K2 (75 ug). Dawna receptura Colamidu została zmodyfikowana – obecna to całe ryby zamiast samych ości, znacząco więcej witaminy D i K2 (zwiększyła się społeczna świadomość ogromnych niedoborów tych witamin) oraz wzbogacony skład mineralny (bo minerałów w pożywieniu jest coraz mniej). Koncentrat z ryb zawiera w sobie dużo mikroelementów oraz spore ilości fosforanów i wapnia. Ryby użyte do produkcji koncentratu są dziko żyjące, łowione w otwartym oceanie, dzięki czemu ich ciała nie zawierają metali ciężkich, pestycydów ani innych zanieczyszczeń – potwierdzają to odpowiednie badania i certyfikaty.

"Stary" ColamiD to suplement diety którego głównym składnikiem są mikronizowane ości rybie. Pozyskiwane są one z wyselekcjonowanych gatunków ryb słodkowodnych, żyjących w naturalnym środowisku. Tak uzyskany surowiec poddany zostaje obróbce enzymatycznej, następnie odwadniany i mikronizowany. Produkt jest całkowicie naturalny i jednorodny. Została dodana do niego witamina D3 i witamina K2 oraz śladowa ilość przeciwzbrylacza - soli magnezowej kwasów tłuszczowych, która umożliwia konfeckcjonowanie proszku do ekologicznych kapsułek z żelatyny rybiej.
ColamiD dostarcza organizmowi wysoce biodostępnych minerałów makro i mikro elementów. Zawiera m. in. doskonale przyswajalny wapń i fosfor najwyższej jakości.

Podstawowe korzyści

  • Dostarcza ustrojowi wysoce biodostępnych minerałów makro i mikro elementów.
  • Zawiera doskonale przyswajalny wapń i fosfor najwyższej jakości, które są niezbędne w utrzymaniu zdrowych kości i aparatu chrzęstno-szkieletowego.
  • Wspomaga układ kostny.
  • Bogactwo aminokwasów i innych minerałów budulcowych zapewnia prawidłowe procesy kolagenogenezy.
  • Witamina K2 przyczynia się do zachowania prawidłowych kości oraz wspomaga funkcjonowanie serca i naczyń krwionośnych.
  • Wapń i witamina D są niezbędne do normalnego wzrostu i rozwoju kości.


Składniki:
Sproszkowane rybie ości, żelatyna rybia (kapsułka), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja przeciwzbrylająca), witamina D3, witamina K2.

Zalecany sposób użycia: 2 kapsułki dziennie, najlepiej w trakcie posiłku popijając wodą.
Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w zamkniętym opakowaniu w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła.
Przeciwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu.
Uwaga: Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i laktacji lub skontaktować się z lekarzem


Czy wiesz że ?

Pomysł na ten produkt istniał w Colway prawie 8 lat. Wtedy już bowiem lekarze rosyjscy, którzy uczyli nas wiedzy o kolagenie opowiedzieli nam o być może najstaszym świadomie spożywanym przez ludzi suplemencie diety.

Od niepamiętnych juz czasów wszystkie ludy Północy począwszy od Alaski po fiordy norweskie i Islandię nie marnowały i nie wyrzucały ości zjadanych ryb. Oni je dokładnie mielili i dodawali do swojego pożywienia, albo stawiali w miseczce w swoim domostwie, gdzie sięgano po ten proszek przy każdej okazji. Na Syberii czyni się to nawet teraz w czasach nam współczesnych.

Okazało się, że istnieją kanadyjskie, a szczególnie rosyjskie badania potwierdzające efektywność takiej suplementacji i to na dużych grupach społecznych. Sproszkowane ości północnych ryb słodkowodnych, nie kumulują żadnych toksyn, natomiast stanowią prawdziwą skarbnicę substancji niezwykle potrzebnych do życia człowiekowi. Poliaminokwasów, oligo- i polipeptydów, ale przede wszystkim 19 aminokwasów budulcowych dla kolagenu tworzącego tkankę kostną, w więc innego typu, niż fibroblastowy.

Colway znalazł takie ości - gotowy, bioorganiczny suplement diety, który ma najlepsze certyfikaty czystości mikrobiologicznej oraz standaryzację unijną - i zakontraktowane zostały ich dostawy na wyłączność. Specjaliści od suplementacji uznali te kompozycję natury niemal za doskonałą.

Jedyną substancją, jakiej uznali za potrzebę dodania, jest witamina D3, która wspomaga absorbcję wapnia i fosforu - minerałów szczególnie wartościowych, spośród skumulowanych w ośćcu rybim. Deficyt witaminy D w organizmie ludzkim staje się problemem światowym - już prawie połowa mieszkańców Ziemi cierpi na jej niedobór.

Witaminę D3 do składu ColamiD pozyskuje się z lanoliny, która występuje w owczej wełnie i w porównaniu z roslinną formą witaminy D wchłania się o 70% lepeij.